Mantolama Nedir?

Mantolama Nedir?

Ülkemizde bir çok il ve ilçelerinde bulunan binalara yapılan mantolama nedir. Mantolama evlerimizin veya işyerlerimizin dış cephelerine daha çok ısı yalıtımı veya içerideki ısıdan daha çok faydalanması için yapılan kaplamalara mantolama denir. Halkın bir çoğunun ısı yalıtımı için binalarına mantolama yaptırsalarda mantolama işleminin bir çok faydası vardır, bunlar ısı yalıtımı yanında yağmurdan, kardan veya zararlı rüzgarlardan, yakıcı ve kavurucu güneş gibi hava etkenleri ve binanızın veya bulunduğnuz dairenin rutubet yapmasını da engellemesini ekleyebiliriz.

Mantoloma ev veya işyerindeki ısıtma yalıtımı olduğu kadar sıcak günlerde kullandığımız klimalarla soğuttuğumuz ev veya işyerlerimizdeki havanın hızlı ılımamasını da sağlayarak enerji tasarrufunu çift tarafla kullanmanızı sağlar.

Mantolama yaptırmanın bunların dışında olan faydaları dışında görsel olarak binanızın daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar, aynı zamanda caddelerde ve işlek sokaklarda meydana gelen gürültü kirliliğini evinizin veya iş yerinizin içine girmesini engelleyerek ses yalıtımı görevi de görmektedir.

Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise her işte olduğu gibi Mantolama işlemini binanıza uygulayacak ellerin profesyonel olmasına ve bu işi çok iyi bilen insanlara teslim edilemisine özen gösterilmelidir.

Related Posts

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir